BAŞHEKİM DR. AHMET KAYA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
29 Ekim 2021

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr .Öğretim Üyesi Ahmet Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr .Öğretim Üyesi Ahmet Kaya; mesajında; "Milletimiz binlerce yıllık tarihi boyunca hiçbir zaman esarete ve sömürge olarak yaşamaya rıza göstermemiş; istiklaline ve istikbaline kasteden emperyalistlere karşı başlattığı İstiklal Savaşı ile tarihte emsali görülmemiş bir kahramanlıkla bağımsızlığını yeniden kazanmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile Türk Milletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur"
Bu duygu ve düşüncelerle Şanlıurfa halkımızın ve tüm sağlık çalışanlarının Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan savunması ve bölünmez bütünlüğümüz için canını siper eden silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. dedi.