Tıbbi Birimler

Acil Servisler

Acil Servis Ünitesi, hastaneye müracaat eden acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesini sağlayan ve 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede acil hizmet veren bir ünitedir.    

Birimimizde 46 yataklı 23 çocuk gözlem odası,12 yataklı erişkin müşahade alanı ve 11 yataklı kadın doğum müşahade alanı bulunmaktadır.  10 poliklinik odası, 8 yataklı sarı alan muayene odası, 3 yataklı kırmızı alan resüsitasyon odası,1 adet travma odası, cerrahi müdahale odası, 2 enjeksiyon odası, tomografi, 2 adet röntgen odası, 2 adet ultrasonografi odası ve personel odaları mevcuttur.

Acil Servisimiz acil tıp uzmanı, pratisyen hekim, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, bilgi işlem personeli, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli ile hizmet vermektedir.

Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuvar, röntgen, tomografi, MR gibi bütün destek bölümler 24 saat çalışmakta olup, her birim kendi alanında deneyimli ve yetenekli tıbbi kadro ile hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

Acil servislerimize başvuran hastalar, sağlık personelleri tarafından durumlarının önemine göre sıralanır ve hekimler bu sıralamaya göre tıbbi müdahalede bulunurlar.


Acil Servislerimiz:

28 Mayıs 2019