5 MAYIS DÜNYA EBELER GÜNÜ PROGRAMI
07 Mayıs 2021

5 mayıs ebeler günü dolayısıyla düzenlenen program Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Abdurrahman AÇIKGÖZ , Hastane yönetimi ve Hastanemizde görevli Ebelerin katılımı ile gerçekleşti.
Toplantı Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sebiha SAYGILI ve Hastane Başhekimi Uzm.Dr.Abdurrahman AÇIKGÖZ’ün konuşmaları ile başladı.
Daha sonra ‘Covid -19 pandemisinde ebelik uygulamaları’ ve ‘doğum sonu ebelik uygulamaları’
Konulu sunum Ebe Hamide Yıldırım ve Ebe Merve Akkaş tarafından anlatıldı.
Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Uzman Ebe Nesibe UZEL ile “verileri takip et ve ebelere yardım yapın” IDM temalı konuşması zoom programı bağlantısı üzerinden ebelerimizle gerçekleştirildi.
Ebelik mesleğinin önemini bilen ve bu mesleği özveri ile yerine getiren tüm kadın doğum bölümünde çalışan birim sorumlularına ve Ebelerimize teşekkür belgelerini Hastane Başhekimi Uzm.Dr. Abdurrahman AÇIKGÖZ ve hastane yönetimi tarafından takdim edildi.
Başhekim AÇIKGÖZ konuşmasında ; Sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli görevler üstlenen gebelikte ,doğumda ve doğum sonrasında her zaman hayatımızın içinde yer alan anne ile bebeğin ilk iletişim bağını sağlayan tüm ebelerimizin dünya ebeler günü kutlu olsun. Dedi.