SPOR HEKİMİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI
06 Mayıs 2021

Spor Hekimi Uzm.Dr.Ceylan KÖKSAL Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulüne başladı.
Poliklinik muayene randevuları, Merkezi Hasta Randevu Sistemi ile (MHRS; Alo 182 , E-Nabız ve mhrs.gov.tr üzerinden) verilmektedir.
SPOR HEKİMLİĞİ NEDİR ?
Spor hekimliği her düzeyde egzersiz ve fiziksel aktiviteye katılıma bağlı olarak ortaya çıkan yaralanmaların ve rahatsızlıkların önlenmesi,tanısı,tedavisi ve rehabilitasyonu ile ilgilenir. Sporcuların performanslarının değerlendirilmesi ve geliştirilmesi ile uğraşır. Ayrıca birçok kronik hastalığın önlenmesine ve tedavisine yönelik egzersiz reçeteleri oluşturur.Yaşam kalitesini arttırmak için fiziksel olarak aktif bir yaşam amacıyla topluma egzersiz ve spora katılımı özendirir.
Spor hekimliğinde genel sporcu sağlığı ve spor yaralanmalarından korunma, yaralanmaların tanı,tedavi ve sportif rehabilitasyonu,erişkin ve pediatrik dönem spor travmatolojisi,tespit edilen kas iskelet sistemi problemlerine yönelik kişiye özgü egzersiz programlanması, spora başlamak isteyenler için sağlık taramaları ve öneriler,sporcu lisans muayeneleri,kronik hastalıklar için egzersiz önerileri,sporculara sporcu beslenmesi,ergojenik yardım,doping,sporcu psikolojisi ile ilgili hizmetler verilmektedir.