BEBEK DOSTU HASTANE 1020 ANNE ADAYINA GEBE OKULUNDA EĞİTİM VERDİ
27 Aralık 2019

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bebek dostu Hastane olması nedeniyle daha sağlıklı bir nesil için anne adayları bilgilendiriliyor.
Gebe okulu 2019 yılı boyunca Ocak – Aralık ayları arasında toplamda 1020 gebeye 3 seans şeklinde Gebe okulu eğitimcileri , Kadın Doğum Uzmanı , Diyetisyen , Fizyoterapist , Psikolog ve Eğitim hemşireleri tarafından eğitim verildi. Eğitime katılan anne adaylarına gebe okulu birimimiz tarafından katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.
Eğitime katılan gebelere ilk seans’ta gebelikle ve lohusalıkta beslenme , gebelikte ve lohusada psikolojik destek , gebelikte görülebilecek tehlike belirtileri , Nefes egzersizleri , gebelikte anne adaylarına görülebilecek sorun ve çözümleri ve annelerin ihtiyaçlarına göre eğitimler düzenlenmektedir.
2 Seansta Üreme sistemi fizyolojisi ve anatomisi , normal doğum ve sezeryan doğumun avantajları ve dezavantajları , nasıl ağrısız doğum yapabilirim , doğum korkularını azaltabilme ve Nefes ve gevşeme egzersizleri eğitimleri verilmektedir.
Son olarak 3.seansta bebek bakımı , anne sütü ve emzirme , yenidoğan da görülebilecek tehlike belirtileri , doğum sonu bakım (lohusalık) ve aile planlaması eğitimleri verilerek daha sonra doğum korkularını azaltmak amacıyla doğumhaneyi görmek isteyen gebelere doğumhane gösterilmektedir.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi gebe okulu olarak tüm anne adaylarımızı gebe okulu birimimize başvurarak verilen eğitimleri almalarını ve gebelik süresince daha sağlıklı , bilinçli gebelik süresi ve daha rahat ve sağlıklı bir doğum geçirmelerini amaçlıyoruz.