Genel Yoğun Bakım Ünitesi
28 Mayıs 2019

KLİNİK ULAŞIM

Genel yoğun bakım ünitesi hastanemiz bünyesinde birinci katta ana koridor üzerinde bulunmaktadır.

GENEL BİLGİ

Ünitemizde doktor ve hemşire odaları, malzeme odaları mevcuttur.  Ünitemizde ventilatör, monitörler vs yoğun bakım hastası için gerekli olan tüm ekipmanlar mevcuttur.

  • Kadın Yoğun Bakım
  • Kadın Yoğun Bakım
  • Hasta Bölmesi

PERSONEL BİLGİ

Ünitemizde 1 yoğun bakım uzman hekimi, 3 pratisyen hekim,  17 hemşire, 8 temizlik personeli, 1 bilgi işlem personeli görev yapmaktadır.

VERİLEN HİZMETLER

Yoğun bakım ünitemiz ameliyat, kaza yada travma sonrası sağlık durumu kritik olan hastalara yaşamsal destek sağlayan 7/24 hizmet veren bir birimdir. Tüm tetkik ve tedaviler uygulanabilmektedir.

HASTANIN KABULÜ

Hastanın yatışını yapacak hekim tarafından yoğun bakım yatak durumu yoğun bakım doktoru ile görüşerek sağlanır. Yoğun bakım ünitesinde kabulü planlanır. Hastanın genel durumu hakkında bilgi verilir. Hasta  personel ve sağlık personeli eşliğinde yoğun bakım ünitesine transferi gerçekleşir. Hastanın yoğun bakım yatış onamı yakınları ve doktor tarafından imzaları atılır.

HASTANIN TRANSFERİ

Servise çıkacak hastanın ilgili servise yatak sorgusu yapılır. Transferi planlanan hastanın yakınları bilgilendirilir. Hasta yakınları gelmeden transfer gerçekleştirilmez. Yoğun bakımdan çıkış epikrizi hekim tarafından doldurulur bir nüsha yakınlarına verilmek üzere hastanın transferi hemşire ve personel eşliğinde gerçekleşir.