Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi
07 Mayıs 2019

Değerli Hastalarımız Hastanemizde hizmet vermeye başlayan Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi
Kliniğinde yapılmakta olan bazı ameliyatlarla ilgili sizleri bilgilendirmek istedik ;

Estetik ameliyatlarımızdan bahsetmemiz gerekirse başlıca yüzünüzü ilgilendiren , yüzünüze uygun ve sizinle beraber karar verdiğimiz burun estetiği( rinoplasti) ameliyatı , yüz estetiği ve yüz germe ameliyatı , kepçe kulak ameliyatı , göz kapağı estetiği ameliyatı ve yanak inceltme ameliyatlarının yanı sıra sadece yarım saatinizi alabilecek şekilde sizleri güzelleştirebilecek ve mutlu edebilecek ameliyatsız estetik uygulamaları yanak, dudak dolgusu , botoks uygulamarı , prp ve peeling (cilt gençleştirme ) uygulamaları Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi nde yapılabilmektedir.
Hastalarımızın sıklıkla sorduğu yüz estetiği dışında vücudunuzu ilgilendiren deformitelerinizi düzeltebilecek ve daha iyi görünmenizi sağlayacak meme estetiği ( meme dikleştirme , protez ile meme büyütme ve meme küçültme ) , abdominoplasti (karın şekillendirme- inceltme ) ve genital bölge estetik ameliyatları kliniğimizde yapılmaya başlanmıştır.
Bir diğer konumuz meme kanseri sonrası kaybedilen meme dokusu , hastalarımızda bedensel bütünlüğü bozmakta ve hastalarımızda bu süreç psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Hastanemizde meme kanseri ameliyatı ile eşzamanlı tek bir ameliyat ile hem meme kanseri olan dokunuzdan kurtulabilir ve aynı ameliyatta kendi dokunuzdan veya meme protezi ile yeni bir meme dokusuna kavuşabilirsiniz.Bu sayede ameliyattan uyandığınızda meme kanserli dokunuzun alındığını fakat yerinde yeni bir meme dokusuna kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Bu ameliyatlar ile ilgili bilgi almak için Plastik Cerrahi polikliniğine başvurmanız yeterlidir.
Günümüzde bir çok merkezde ve hastanemizde de yapılan zayıflama ( mide küçültme ) ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar sonrasında oluşan karın , meme, kol ve bacak ciltlerinde kaybedilen kilolar sonrasında sarkma ve gevşeme gibi deformiteler oluşmaktadır. Ciltte oluşan bu sarkmaların tedavisi ve vücut şekillendirme işlemleri hastanemizde Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Uzmanımız tarafından yapılabilmektedır.
Estetik ameliyatların yanı sıra cilt kanserleri ameliyatları ve takibi, yüz kırıkları ve doğumsal anomali sonucu bölgemizde sık görülen dudak ve damak yarıklı bebeklerimizin ameliyatları artık hastanemizde yapılabilmektedir.
Geçirilen Yanık yaralanması sonrası cilt perdelenmeleri ve büzülmesi (kontraktür ) sonucu oluşan fonksiyon kaybı ameliyatları doku nakilleri de Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahımızı tarafından yapılabilmektedir.