Bebek Dostu Hastane Çalışmaları
30 Mayıs 2019

BEBEK DOSTU HASTANE OLMA YOLUNDA ADIM ADIM

Bebek dostu hastane kapsamında düzenlenen, 2 gün süreyle devam eden anne sütü ve emzirme danışmanlığı kursları devam ediyor. 20-25 kişilik gruplar halinde toplamda 100 ün üzerinde eğitim verilen ebe ve hemşirelerimiz artık anne sütü ve emzirme danışmanı.
ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI KURSLARIMIZ YAYGINLAŞIYOR

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü çocuk sağlığı ve hastalıkları ana bilim dalı ile ortaklığı ile anne sütü ve emzirme danışmanı kursu düzenlendi. Kurs kapsamında 145 hemşirelik öğrencisi henüz mezun olmadan anne sütü ve emzirme danışmanı oldu. Hemşire adaylarımıza başarılar dileriz.


IMG_2114.JPG

KADIN DOĞUM POLİKLİKLERİNDE GEBELERİMİZE ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNLERİ EMZİRME EĞİTİMLERİ TOPLU EĞİTİM VERİLMEKTEDİR

Hastanemiz kadın doğum polikliniğinde nst odasında ve gebe eğitim odasında verilen anne sütü ve emzirme eğitimlerin yanı sıra her gebemizin anne sütü ve emzirme eğitimi almasını sağlamak amaçlı çarşamba ve cuma günleri poliklinik içerisinde saat 13:00-13:30 arası emzirme eğitimi verilmeye başlanmış olup eğitim sonu annelerimizin sorularına cevap verilmektedir. Eğitimler anne sütü ve emzirme danışmanı eğitimciler tarafından verilmektedir.